Beton niegdyś kojarzył się tylko z surowością i chłodem, a jego zastosowanie ograniczało się do budownictwa przemysłowego oraz inżynieryjnego. Obecnie, coraz częściej pojawia się on w aranżacji wnętrz, przynosząc efekt nowoczesności i surowości. W ostatnich latach wykorzystanie betonu w dekoracji stało się bardzo popularne, zyskując uznanie wśród projektantów i architektów.

  1. Beton na ścianach

Beton pojawiający się na ścianach to doskonały sposób, by w prosty sposób dodać pomieszczeniu surowości i nowoczesności. Nie trzeba przerabiać całego mieszkania, by odmienić jego wnętrze. Jedna, betonowa ściana, wzbogaci całe wnętrze i nada mu niepowtarzalnego charakteru. Do takiej aranżacji potrzebny jest beton dekoracyjny, który ma za zadanie imitować fakturę prawdziwego betonu. Ściana z betonu może być gładka lub chropowata. W zależności od upodobań, można wybrać odpowiedni dla siebie wzór tej faktury.

  1. Beton na podłodze

Beton na podłodze to rozwiązanie dla osób, które lubią industrialny styl. Podłoga wykonana z betonu przypomina chodnik lub posadzkę, która jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Beton na podłodze to dobry wybór do salonu lub kuchni, ale również do łazienki. Warto wiedzieć, że beton na podłodze wymaga fachowej sterylizacji i utwardzenia.

  1. Beton w meblach

Beton pojawia się także w meblach. Wysokiej jakości beton dekoracyjny jest doskonałym materiałem do wykonania ścianek meblowych, blatów kuchennych czy też elementów dekoracyjnych np. waz. Meble z betonu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących industrialny styl oraz minimalizm. Współgra on także z innymi nowoczesnymi trendami, takimi jak cegła na ścianie czy też używanie stali, szkła i drewna.

  1. Beton na akcesoriach

Kolejnym pomysłem na wykorzystanie betonu w aranżacji wnętrz są akcesoria wykonane z tego materiału. Można wymienić tu różne przedmioty, począwszy od wazonów, po lampy, fotograficzne ramki, klosze czy też garnki. Betonowe akcesoria dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, przy czym zachowują równowagę między surowością, a przystępnością.

  1. Beton na suficie

Beton na suficie to innowacyjne i odważne rozwiązanie. To doskonały sposób, by dodać pomieszczeniu oryginalności i nowoczesności. Większość osób obawia się, że taki sufit będzie zbyt ciężki i przygnębiający, jednak konkretny design pozwala na dostosowanie koloru, faktury czy też wykończenia – można uzyskać w ten sposób bardzo stylowy efekt.

Podsumowując, wykorzystanie betonu w aranżacji wnętrz, to doskonałe rozwiązanie dla ludzi ceniących surowość i nowoczesność. Beton stanowi idealne tło dla innych stylów wnętrzarskich, które tak samo jak on, cenią minimalizm, proste i geometryczne formy oraz surowe wykończenia.