Sufity podwieszane to bardzo popularne rozwiązanie pozwalające na dość swobodne kształtowanie przestrzeni sufitowych. Jakie są ich rodzaje i czy warto się na przykład zdecydować na wielopoziomowe sufity podwieszane?

Rodzaje ze względu na stelaż. Wykonanie stelażu pod sufit podwieszany

Istnieje wiele różnych rodzajów sufitów podwieszanych. Jednym z kryteriów jest rodzaj zastosowanego stelażu. Obecne konstrukcje powstają w wielu kształtach i technologiach, zależnych od możliwości producenta. Dobry stelaż musi być przede wszystkim lekki i wykonany z trwałych materiałów. Najczęściej stosuje się aluminium lub drewno. Na takiej konstrukcji można również ułożyć dodatkowo wełnę chroniącą przed utratą ciepła we wnętrzu lub izolującą akustycznie. Wykonanie stelażu pod sufit podwieszany nie jest specjalnie skomplikowane, a też montaż nie nastręcza trudności.

Płaskie czy wielopoziomowe sufity podwieszane?

Sufity tego typu dzieli się również ze względu na ich formę wizualną. Popularne są te najprostsze, bez dodatkowych zdobień. Choć ostatnimi czasy coraz większym zainteresowaniem cieszą się też te bardziej przestrzenne, pozwalające na uzyskanie ciekawych efektów wnętrzarskich.