Cieszą się niesłabnącą popularnością, choć mogą przynieść wiele trudności – zwłaszcza jeśli nie do końca przemyślimy efekt i możliwości naszej przestrzeni. Jakie są najciekawsze sufity podwieszane w bloku, które będą praktyczne i dekoracyjne a nie tylko kiczowate?

Rodzaje sufitów, czyli z czego zrobić sufit podwieszany?

Rozpocząć należy od wyboru stelażu. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na sufit płaski czy wielopoziomowy, jest to element konieczny. Powinien być wykonany z lekkiego materiału, najczęściej drewna lub aluminium, zawsze najwyższej jakości. Do niego bowiem będzie montowana płyta lub płyty.

Sufity podwieszane w bloku – z czego najlepiej je zrobić?

Istnieje wiele rodzajów materiałów, które będą tworzyć zewnętrzną formę naszego sufitu. Najczęściej stosuje się płyty gipsowe, które są lekkie i bardzo trwałe. Można również skusić się na panele lub kasetony, które wyglądają efektownie i są naprawdę proste w montażu. Alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań są natomiast sufity napinane.

Sufity podwieszane to mnogość opcji, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się z czego zrobić sufit podwieszany i szansa na piękne wykończenie każdego mieszkania.