Sufity podwieszane pozwalają ukryć wszelkie mankamenty naszego sufitu, a również potrafią go pięknie kształtować i stać się elementem budującym aranżację. Sufity podwieszane Rybnik, często z dodatkową warstwą izolacyjną, która ociepla wnętrze, mogą mieć również od razu wmontowane oświetlenie. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na wariant punktowy czy oświetlenie główne, z rozproszonym światłem, efekt finalny będzie miał zupełnie inny charakter. Ile kosztuje sufit podwieszany z oświetleniem?

Sufity podwieszane Rybnik – rodzaje oświetlenia

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem w przypadku sufitów podwieszanych, jest zamontowanie pojedynczych punktów świetlnych (halogenowych lub ledowych). Ledy to wariant dla lubiących mądre planowanie i oszczędności. Oprawki są wpuszczane w płytę, więc są bardzo dyskretne i pozwalają oświetlić pomieszczenie bez zajmowania w nim powierzchni.

Można również zdecydować się na taśmy ledowe – to opcja najczęściej stosowana nad blatami kuchennymi, żeby równomiernie oświetlić całą przestrzeń. Można je montować w dowolnym miejscu.

Ile kosztuje sufit podwieszany z oświetleniem

Niektórzy decydują się również na bardziej rozbudowane formy opraw – sufity podwieszane z plafonami a nawet żyrandolami. To dodatkowe koszty, które trzeba brać pod uwagę, planując budżet.