Zdjęcia niewątpliwie są elementem wystroju, który dodaje wnętrzu duszy. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na umieszczenie ich w istotnych punktach domu, takich jak salon lub sypialnia. Niestety wiele osób z tego rezygnuje ze względu na zbyt małą ilość miejsca do ustawiania fotografii na meblach lub niechęć do umieszczania wielu gwoździ w ścianach, na których mogłyby one zawisnąć. Dzieje się tak, ponieważ utarło się przekonanie, że umieszczanie zdjęć wymaga posiadania ramek. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby, które umożliwiają ich powieszenie nawet bez tego elementu.

Jak powiesić zdjęcia na ścianie bez ramek i czy ma to sens?

Jeżeli zastanawiamy się jak powiesić zdjęcia na ścianie bez ramek musimy przede wszystkim pozbyć się wrażenia, że pozostaje nam jedynie ich przyklejenie bezpośrednio na ścianę. Oczywiście możemy tak zrobić, ale istnieją bardziej efektowne rozwiązania, dzięki którym nie tylko dodamy do wnętrza piękny element dekoracyjny, ale także w łatwy i szybki sposób zmienimy zdjęcia, gdy tylko będziemy chcieli.

Girlanda ze zdjęć

Ramki doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy posiadamy fotografie, które chcemy, aby cieszyły nasze oko przez długi czas. Jeżeli jednak mamy zamiar często je zmieniać warto wybrać inne rozwiązanie. W tym celu możemy skorzystać z eleganckiego przewodu, na którym umieszczone są klamerki wraz z lampkami ledowymi. Po zawieszeniu takiego elementu na ścianie oraz dodaniu do niego wybranych przez siebie zdjęć możemy być pewni, że pomieszczenie stanie się dużo bardziej przytulne.

Elegancka kratka do zdjęć

Inną metodą jest umieszczenie zdjęć wraz z innymi wybranymi elementami na metalowej kratce. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku, gdy szukamy odpowiedniej ozdoby nad biurko. Umożliwia ono nie tylko wspominanie pięknych chwil poprzez patrzenie na zdjęcia, ale również połączenie ich z motywującymi cytatami lub rzeczami, które planuje się wykonać w przyszłości.

Farba manetyczna

Rozwiązaniem wartym szczególnej uwagi jest również pomalowanie części ściany specjalną farbą magnetyczną. Zastosowanie jej daje bardzo wiele możliwości, w tym dowolne wieszanie na niej zdjęć za pomocą magnesów. Poza tym, farba magnetyczna idealnie sprawdzi się nie tylko w sypialniach, ale również w kuchni czy salonie.