Odpoczynek i relaks to niezbędna część naszego życia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy non-stop pochłonięci pracą i codziennymi obowiązkami. Wiele osób szuka sposobów na odreagowanie stresu i napięcia, a jednym z popularnych rozwiązań jest wizyta w ośrodku spa. Jednakże, nie każdy może sobie na to pozwolić, a czasem brakuje nam wolnej chwili, aby zająć się sobą. Dlatego warto zadbać o to, aby w domowym zaciszu móc cieszyć się relaksem i odprężeniem, jakie oferuje nam spa. Jak stworzyć taki klimat? Oto kilka prostych sposobów.

 1. Wykorzystaj naturalne światło
  Łazienka powinna być jasna i oświetlona naturalnym światłem. Usuń ciężkie zasłony i pozostaw okna odsłonięte, aby do łazienki wpadało jak najwięcej światła dziennego. W nocy natomiast możesz skorzystać ze słabego oświetlenia, aby stworzyć intymną i relaksującą atmosferę.

 2. Odpowiednia muzyka
  Muzyka ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Zadbaj więc o odpowiednią playlistę, która pomoże Ci zrelaksować się i oderwać od codziennych spraw. Wybierz muzykę relaksacyjną lub jazz, która wprowadzi Cię w spokojny nastrój. Możesz także skorzystać z działań terapeutycznych, jakie oferuje muzykoterapia w spa.

 3. Dodaj olejki eteryczne
  Kąpiel w aromatycznej mule, to jedna z najpopularniejszych metod relaksacji w spa. Możesz wykonać ją także w domowym zaciszu. Wybierz ulubione olejki eteryczne, np. miętowy, lawendowy lub eukaliptusowy, i dodaj je do wody, a następnie zamocz się w wannie. Aromatyczna kąpiel z pewnością pozwoli Ci zrelaksować się i oderwać od codzienności.

 4. Oświetlenie świecami
  Świece to nieodłączny element stworzenia atmosfery spa w łazience. Wybierz zapachowe świece, które dodatkowo wprowadzą Cię w stan relaksu. Postaw je na blacie, na półce lub nad wanną, a ich migotliwe światło stworzy idealny nastrój do relaksu.

 5. Zadbaj o ciepło
  Ważnym elementem stworzenia atmosfery spa w łazience jest odpowiednia temperatura. Upewnij się, że w łazience jest ciepło i że uszczelki do drzwi i okien działają prawidłowo, aby niezbyt szybko schładzała się woda w wannie. Rozwiązaniem może być również podgrzewanie ręczników lub używanie podgrzewaczy przestrzeni.

Podsumowanie
Wyszukując sposobów na relaks i odprężenie, nie musimy decydować się na wizytę w spa. Możemy stworzyć relaksującą atmosferę w łazience i skorzystać z homemade spa. Wystarczą niewielkie zmiany, takie jak dobranie odpowiedniego oświetlenia oraz muzyki, dodanie olejków eterycznych do wody lub oświetlenie świecami, aby zamienić łazienkę w strefę relaksu i odpoczynku.