Urządzanie pokoju dziecięcego może być nie lada wyzwaniem. Musi on być bowiem nie tylko interesujący z punktu widzenia dziecka, ale przede wszystkim bezpieczny. W dodatku, nie raz bardzo trudno utrzymać w nim odpowiedni porządek ze względu na ogrom posiadanych przez nie zabawek. Z tego względu warto pomyśleć nad dodatkowymi przestrzeniami do ich przechowywania w postaci wiszących półek na ścianie.

Półki tematyczne

Przed wyborem danej półki warto zastanowić się nad tym co lubi nasze dziecko oraz jaki motyw będzie pasować do jego pokoju. Półka nie musi być bowiem nudna. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które są dekoracją samą w sobie. Warto więc zastanowić się nad zawieszeniem półek o niestandardowym wyglądzie, na przykład chmurki, domku lub drzewa.

Przeznaczenie półki – półka na zabawki dla dziecka

Istotną kwestią, nad którą należy się zastanowić jest to, co mamy zamiar umieścić na danej półce. Nie warto kupować ich na oślep, ponieważ może okazać się, że nie będzie spełniała ona naszych wymagań. Przykładowo, w przypadku, gdy ma ona służyć do przechowywania książek warto kupić model z lekko osłoniętym przodem, tak, aby w dziecko w łatwy sposób mogło umieścić w nich książki, które nie będą spadać. Inaczej jednak jest w przypadku, gdy ma to być półka na zabawki dla dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zastosowanie półek, na których bez problemu można umieścić pudełka z zabawkami. Powinny więc być one wystarczająco głębokie oraz najlepiej osłonięte od góry i boków, tak zwane kwadraty, dzięki czemu zachowanie porządku w pokoju dziecięcym będzie znacznie łatwiejsze.

Nie obawiaj się łączyć!

Bez względu na model półki, na jaki się zdecydujemy warto zastanowić się, w jakiej ilości będą one najładniej wyglądać. Ze względu na to należy przemyśleć umieszczenie obok siebie na przykład kilku półek-kwadratów lub kilku półek-chmurek. Poza tym, przy ich rozmieszczaniu należy mieć na uwadze również to, aby znajdowały się one w miejscu łatwo dostępnym dla dziecka, aby chęć ściągnięcia zabawki nie wymagała od niego na przykład stawania na mało stabilnym krzesełku.