Remont łazienki oznacza szereg istotnych decyzji, które mogą sprawić, że łazienka będzie komfortowa i funkcjonalna przez następne lata lub sprawi, że będziemy się złościć aż do następnego remontu. Jak wybrać odpowiednią kabinę prysznicową?

 

Zwróć uwagę na udogodnienia

 

Kabina prysznicowa oprócz podstawowej funkcji jaką jest zachowanie higieny, powinna również zapewniać komfort jej użytkowania. Jeśli będzie z niej korzystać osoba niepełnosprawna, warto zdecydować się na dostępne w https://tanialazienka.com/baterie-podtynkowe-prysznicowe.html. Dzięki temu, przy odpowiednio dużej kabinie prysznicowej, będzie istniała możliwość wjechania do niego na wózku czy z użyciem balkonika. Jeśli natomiast nie ma takiej konieczności, a macie małe dzieci, świetnym pomysłem mogą okazać się kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem. Takie rozwiązanie pozwala na zapełnienie brodzika wodą i zapewnieni maluchom form kąpieli, którą dzieci uwielbiają. Dla fanów komfortowych rozwiązań, które dają możliwość jeszcze większego relaksu pod prysznicem, świetnym pomysłem są kabiny prysznicowe z hydromasażem. Na rynku dostępne są między innymi kabiny prysznicowe 80 na 90, a także mniejsze lub większe, jednak to ten rozmiar wydaje się być minimalnym komfortowym.

 

Remont łazienki w bloku – od czego zacząć?

 

Przede wszystkim – od starannego rozplanowania przestrzeni. Pomieszczenia w blokach są zdecydowanie mniejsze, dlatego należy odpowiednio przemyśleć wymiary poszczególnych sprzętów. Zbyt duża wanna czy prysznic mogą sprawić, że w łazience zabraknie miejsca na umywalkę lub inne niezbędne sprzęty. Lustro łazienkowe w bloku powinno być duże: dzięki temu pomoże optycznie powiększyć łazienkę. Lustra w ramie do łazienki to rozwiązanie stylowe, jednak w szczególnie małych pomieszczeniach może dać efekt odwrotny od zamierzonego i optycznie ją pomniejszyć.

 

Ile kosztuje remont łazienki – robocizna

 

Koszty materiałów można oszacować po wizycie w markecie budowlanym. Jednak z jakimi kosztami wiąże się sama robocizna? Niestety, takie usługi nie są tanie, szczególnie jeśli fachowiec jest dobry. Aby określić, ile kosztuje remont łazienki 3m2 lub większej – wystarczy poprosić wybraną do remontowania pomieszczenia osobę o ocenę kosztów. Montaż niektórych płytek jest trudniejszy niż innych, a kabiny bez gotowych zestawów mogą oznaczać więcej pracy. Generalnie, na usługach osób remontujących łazienkę nie warto oszczędzać: koszty takich usług są wysokie, jednak za jakość się płaci. Warto pamiętać, że dobrze wyremontowana łazienka to inwestycja na lata.