Montaż sufitów podwieszanych należy do jednej z zalet tego rozwiązania, ponieważ jest dość prosty i mało czasochłonny. O czym warto pamiętać w przypadku konstrukcji?

Sufit podwieszany co ile profile? Sufit podwieszany co ile wieszaki?

Sufity tego typu bardzo skutecznie maskują wszelkie niedoskonałości powierzchni lub ukryć elementy instalacyjne, a dodatkowo mogą stanowić piękny element dekoracyjny wnętrza. Najczęściej wykonuje się je z płyt gipsowo-kartonowych, które mocuje się do konstrukcji z profili stalowych. Jeśli zdecydujemy się na sufit podwieszany co ile profile powinny być przymocowane?

Profile zazwyczaj stalowe montuje się zazwyczaj co 40-50 cm, jeśli są nośne, a co 100-120 cm w rusztach krzyżowych. Jeśli konstruujemy sufit podwieszany co ile wieszaki powinniśmy użyć? To drugi z elementów służących bezpiecznemu zamocowaniu płyt. Umieszcza się je co 75 centymetrów.

Wiedząc o tych podstawowych zasadach, bez najmniejszych problemów uda się zamontować poszczególne elementy i stworzyć piękną aranżację naszego wnętrza. Zadbajmy również, żeby wszystkie elementy były wykonane z materiałów najwyższej jakości – dla naszego komfortu i bezpieczeństwa.