Istnieje wiele kontrowersji, jeśli ktoś decyduje się na wykończenia wnętrz sufity podwieszane. Dzieje się tak, dlatego że łatwo w ich przypadku popaść w przesadę i bez dobrego projektu efekt może być przytłaczający lub wręcz kiczowaty. Sufity podwieszane mogą mieć jednak wiele zalet. O czym warto pamiętać?

Wykończenia wnętrz sufity podwieszane

W domach jednorodzinnych sufity podwieszane mogą dawać szereg możliwości. Podstawową ich zaletą jest łatwość montażu oraz możliwość szybkiego uzyskania satysfakcjonującego nas efektu, bez konieczności wielogodzinnego szpachlowania i szlifowania. Wykończenie może być proste, ze zdobieniami a nawet mogą się pojawić szklane sufity podwieszane.

Drugą zaletą, o której warto pamiętać jest fakt, że sufity podwieszane pozwalają na ocieplenie wnętrza, dzięki użyciu ponad płytą gipsowo-kartonową waty. Daje to dodatkową warstwę izolacyjną.

Nie tylko szklane sufity podwieszane – rola światła w dekoracji

Wspomniane rozwiązanie jest mocno dekoracyjne. Możne również dekorować wnętrze oświetleniem. Sama płyta pozwala na uzyskanie ciekawych efektów świetlnych – światła rozproszonego, kierunkowego, które będzie schowane w strukturze płyty, bez marnowania przestrzeni pomieszczenia.