Wybór płytek łazienkowych stanowi kluczowe zagadnienie podczas aranżacji przestrzeni w łazience. Gustowny i przemyślany wybór płytek decyduje o estetyce wnętrza oraz wpływa na komfort użytkowania. W tym artykule przedstawiamy różnorodne aspekty wyboru idealnych płytek łazienkowych w Ruda Śląska, Katowice, Bytom, Zabrze, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Będzin i pomagamy w dokonaniu ostatecznej decyzji.

  1. Znajdź inspirację i określ styl

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnych płytek łazienkowych warto znaleźć źródła inspiracji. Można poszukać ich w katalogach producentów oraz na stronach internetowych, ale warto też zajrzeć na profile w mediach społecznościowych poświęcone wystrojowi wnętrz, takie jak Pinterest czy Instagram. Po ustaleniu stylu lub motywu przewodniego ważne jest, aby płytki były zgodne z resztą aranżacji łazienki.

  1. Wybierz odpowiedni rodzaj płytek łazienkowych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płytek łazienkowych, które różnią się właściwościami i przeznaczeniem.

  • Płytki ceramiczne – najpopularniejszy wybór, odporne na wilgoć, łatwe w utrzymaniu czystości i rozmaite wzory i kolory.
  • Płytki gresowe – trwałe i twarde, niestety trzeba zwrócić uwagę na fakt, że niektóre z nich są odporniejsze na wodę niż inne.
  • Płytki mozaikowe – mogą tworzyć piękne wzory i są idealne do stosowania jako wystrój dekoracyjny.
  1. Kolor i wzór płytek łazienkowych

Wybór koloru płytek zależy od stylu w jakim urządzona jest łazienka. Najbezpieczniejszym wyborem są białe lub jasne płytki, które dodają przestrzeni wizualnej. Ważne jest też dopasowanie koloru do mebli i pozostałych elementów łazienki. Najłatwiej dopasować kolor płytek do koloru ścian, ale warto też zwrócić uwagę na umywalkę, wannę i armaturę. Jeśli chodzi o wzór, można postawić na jednolite płytki lub te z rysunkami, kwiatami i abstrakcyjnymi motywami.

  1. Kształt i wielkość płytek łazienkowych

W dzisiejszych czasach płytki łazienkowe w różnych kształtach i rozmiarach są coraz bardziej popularne. Od prostokątnych i kwadratowych do sześciokątnych i romboidalnych, każdy znajdzie coś dla siebie. Duże płytki łazienkowe, tzw. płytki maksymalne, oszczędzają czas podczas układania i przyczyniają się do wizualnego powiększenia pomieszczenia. Płytki mniejszych rozmiarów czy mozaikowe doskonale nadają się do wykorzystania jako elementy dekoracyjne, bądź dodają odrobinę niepowtarzalnego stylu.

  1. Ceny i jakość płytek łazienkowych

Każdy z nas chce kupić najlepsze płytki łazienkowe za rozsądną cenę. Warto jednak pamiętać, że cena zawsze idzie w parze z jakością. Dlatego ważne jest, aby wybierać produkty od renomowanych producentów i zwracać uwagę na oznaczenia na opakowaniach – najwyższą jakością charakteryzują się płytki o symbolu PEI 4 lub PEI 5. Warto też zwrócić uwagę na właściwości płytek, jak na przykład odporność na ścieranie, czy łatwość w utrzymaniu czystości.

Podsumowując, wybór płytek łazienkowych nie jest prostym zadaniem i wymaga sporej wiedzy, zaplanowania oraz czasu. Warto wykazać się w tej kwestii cierpliwością i dokładnością, aby uzyskać ostatecznie idealny efekt. Wybór płytek w Ruda Śląska, Katowice, Bytom, Zabrze, Gliwice, Chorzów, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Będzin z pewnością nie jest łatwy, ale zaangażowanie i odrobinę wysiłku pozwolą na wystrój łazienki, który będzie cieszył użytkowników przez lata.