Statystyki mówią, że meble w kolorze brązowym są najczęstszym wyborem konsumenckim. Nic w tym dziwnego, ponieważ brąz jest uniwersalnym kolorem, który z łatwością dopasuje się do każdego rodzaju aranżacji. Brązowe meble dostępne są zarówno w odsłonach klasycznych, jak i nowoczesnych. Jeśli jesteś posiadaczem brązowych elementów koniecznie musisz dowiedzieć się, jaki rodzaj dodatków podkreśla unikatowy charakter Twojego wnętrza i wspólnie z meblami stworzy doskonałą aranżację.

Dodatki zostały stworzone z myślą o ozdobieniu przestrzeni – zgadza się, jednakże źle dobrane mogą przynieść zupełnie odwrotny efekt. We wnętrzu z brązowymi meblami należy skupić się przede wszystkim na odpowiednim oświetleniu. Jeśli zależy nam również na nieco naturalnym charakterze, warto postawić na odrobinę zieleni oraz zachować umiar w nadmiernej ilości kolorowych dodatków.

Oświetlenie w jasnych barwach

Lampy stojące oraz wiszące we wnętrzu z meblami w brązowym kolorze powinny się wyróżniać. Dobrym rozwiązaniem są proste formy w białym kolorze. Kompozycja stanie się uniwersalna, a dodatkowo pozostanie elegancka. Warto, aby oświetlenie swoim stylem nawiązywało do stylu mebli w jakim zostały one utrzymane.

Dużo zieleni

Doniczki, kwiaty i naturalne elementy to również doskonały pomysł, jeśli chodzi o brązowe meble. Warto postawić na duże kwiaty w jasnych donicach, tego rodzaju dodatki całkowicie potrafią odmienić charakter każdej aranżacji. Nie bój się również eksperymentów, ponieważ to połączenie prawdopodobnie nigdy się nie znudzi i nigdy nie przestanie być modne.

Stonowane barwy

We wnętrzu z brązowymi meblami nie należy nadmiernie szaleć z kolorowymi dodatkami. Brąz nie najlepiej reaguje na intensywne kolory. Zapomnij o różowych, turkusowych czy żółtych dodatkach. W nadmiernej ilości z pewnością zaprezentują się one po prostu źle i nieefektywnie. Jeśli szukasz inspiracji i zastanawiasz się, jak urządzić pokój z brązowymi meblami, zajrzyj tuaj: https://www.meble.pl/poradnik. To kopalnia pomysłów oraz wiedzy.