Stół w jadalni jest jednym z najważniejszych miejsc w całym domu. To właśnie przy nim zbiera się na raz cała rodzina, nie tylko od święta, ale i na co dzień. Poza tym, często ustawiany jest on w sercu domu, przez co jest doskonale widoczny przez gości. Warto więc sprawić, aby prezentował się doskonale nie tylko całkowicie przystrojony do posiłku, ale również w każdym innym momencie dnia. Odpowiednie udekorowanie go sprawi, że będzie cieszyć oko w każdej chwili, a spożywanie przy nim posiłków będzie ucztą za każdym razem. Co więc na nim postawić, aby prezentował się najlepiej?

Kwiaty zawsze w modzie

Najczęściej wybieranym elementem, który gości w wielu jadalniach na stole są żywe kwiaty w wazonie. Taki element doda wnętrzu naturalności i będzie cieszyć oko podczas spożywania posiłku. Warto dobrać wazon do wystroju całego pomieszczenia, aby dobrze się z nim komponował. Z powodzeniem możemy ustawić na nim cały bukiet lub jedynie pojedynczy kwiat. Należy jednak zwrócić przy tym uwagę na dopasowanie tego elementu do rozmiaru stołu tak, aby zbytnio go nie przytłoczyć i pozostało miejsce na zastawę.

Romantyczne świece czyli co postawić na stole w jadalni?

Elementem wartym szczególnej uwagi są świece. Zastanawiając się co postawić na stole w jadalni często pada wybór właśnie na nie. Nic zresztą dziwnego. Zapalone świece podczas kolacji tworzą cudowną atmosferę. Poza tym, możemy również wybrać świece zapachowe, które przy okazji roztoczą w jadalni wspaniały aromat. Na stole powinny one jednak być w stonowanym odcieniu, aby współgrać z otoczeniem.

Niezbędne dodatki

Przy dekoracji stołu w jadalni warto również zastanowić się z czego najczęściej korzystamy. Może okazać się, że dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie na nim serwetek lub najważniejszych przypraw. Bez wątpienia oszczędzi nam to konieczności przynoszenia tych rzeczy za każdym razem, gdy chcemy zjeść posiłek. Warto w tym celu kupić specjalne, ozdobne stojaki, które same w sobie będą również tworzyć dekorację stołu. Poza tym, warto umieścić na nim także podkładki pod talerze, w kolorze dobranym do całego pomieszczenia.