JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE W STYLU VINTAGE: ODGÓRNY TREND W NOWOCZESNYM WYDANIU

Styl vintage to odgórny trend, który bardzo często goszczą w naszych domach. Świadomi współczesne, skomplikowanej rzeczywistości, ludzie chętnie uciekają w świat mieszkań urządzonych w stylu vintage, które przypominają czasy sprzed kilku dekad. W tym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zasady urządzania wnętrza w tym stylu.

  1. ŚWIADOME WYBORY

Urządzając wnętrze w stylu vintage, najważniejsze jest, aby wybierać świadomie. Wszystkie elementy powinny harmonizować ze sobą i być w tym samym stylu. Warto postawić na meble z lat 50-60, które charakteryzują się prostotą i minimalizmem, jednocześnie nie tracąc na funkcjonalności.

  1. DETALE TWORZĄ ATMOSFERĘ

W stylu vintage, detale tworzą niepowtarzalną atmosferę. Dlatego warto postawić na oświetlenie w stylu retro, a także na dodatki takie jak: zegary, obrazy, ramki na zdjęcia czy plakaty z czasów PRL.

  1. KLASYCZNE TAPETY

Tapety są jednym z najważniejszych elementów, które składają się na styl vintage. Warto postawić na tapety w geometryczny wzór, czy też na kwieciste motywy w kolorach pastelowych. Można również postawić na dodatkowe dekoracje takie jak listwy przypodłogowe w kolorze białym, które są charakterystyczne dla stylu vintage.

  1. KOLOROWE MIKSY

W stylu vintage, kolory również odgrywają ważną rolę. Najlepiej postawić na pastelowe kolory, które najbardziej kojarzą się z tym stylem. Biorąc pod uwagę fakt, że stare przedmioty lubią przyciągać uwagę, można postawić na kilka mocniejszych kolorów w celu urozmaicenia całości.

  1. WYGODA PRZED WSZYSTKIM

Ważne jest, aby styl vintage nie szkodził na codzienne funkcjonowanie w naszym wnętrzu. Wybierając meble oraz dodatki, warto postawić również na wygodę. Duże, wygodne fotele czy kanapy zawsze będą dobrym wyborem. W końcu styl vintage to nie tylko moda, ale przede wszystkim wygoda.

Podsumowując, urządzając wnętrze w stylu vintage, warto pamiętać o wszystkich elementach, czyli o oświetleniu, meblach, tapetach oraz dodatkach. Najważniejsze jednak aby wszystko tworzyło harmonijny i spójny obraz. Zarówno dla osób, które kochają styl retro jak i dla osób, które działają na co dzień w ciężkim i stresującym środowisku, wnętrze w stylu vintage może stać się wymarzoną przystanią wypełnioną nostalgią i spokojem.