Oświetlenie w stylu vintage może dotyczyć zarówno głównych żyrandoli, jak i pojedynczych lamp. Kluczowe jest jednak, aby były one dopasowane do dekady, w której utrzymane jest wnętrze.

  1. Jak dobrać oświetlenie w stylu retro do sypialni?
  2. Lampy vintage do salonu — jak wyglądają?
  3. Czy szklany lampy retro pasują do nowoczesnych wnętrz?
  4. Jaka lampa vintage pasuje do kuchni?

Oświetlenie w stylu vintage będzie doskonale pasowało do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Zarówno do części dziennej, takiej jak salon, jadalnia, kuchnia lub przedpokój, ale również do sypialni, gabinetu lub łazienki. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest gust oraz dostępność produktów.

Jak dobrać oświetlenie w stylu retro do sypialni?

Oświetlenie do sypialni powinno być przede wszystkim dyskretne. To pomieszczenie, w którym rzadko niezbędne jest bardzo jasne światło. Świetnie sprawdzą się żarówki lub lampy z ciepłym, lekko przytłumionym światłem. Wiele żyrandoli oraz lampek nocnych w stylu vintage jest wykonanych z barwionego szkła lub tkaniny. Doskonale dopasują się do retro wnętrza sypialni.

Lampy vintage do salonu — jak wyglądają?

Lampa w stylu vintage do salonu powinna pozwalać na komfortowe jedzenie posiłków, rozmowy towarzyskie, urządzanie spontanicznych oraz planowanych przyjęć, a także oglądanie telewizji. Warto wybierać takie orientalne lampy, które pozwalają na regulację mocy oświetlenia. Świetnie sprawdzą się także Nowodvorski Eye Spot.

Czy szklane lampy retro pasują do nowoczesnych wnętrz?

Lampy retro mogą stanowić idealne dopełnienie wnętrz retro, ale za na zasadzie kontrastu doskonale dopasowują się także do nowoczesnych wnętrz. Zwłaszcza modele wykonane z barwionego i kształtowanego na gorąco szkła. Chcąc eklektycznie połączyć nowoczesne i vintage elementy warto zdecydować się na element wspólny, np. kolor.

Jaka lampa vintage pasuje do kuchni?

Lampy vintage doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i łazienki. Pod względem estetycznym należy je dopasować do umieszczonych tam mebli i sprzętów. Koniecznie trzeba także wziąć pod uwagę strefę roboczą, którą powinny odpowiednio mocno oświetlać. Niemniej jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do umieszczenia lamp retro w kuchni lub jadalni.

Różnego rodzaju retro oświetlenie do salonu, kuchni, łazienki, sypialni lub nawet gabinetu może być doskonałym, ponadczasowym wyborem. Ze względu na ogromny wybór modeli można z powodzeniem dopasować, któreś do posiadanego wnętrza oraz gustu. Niezależnie od posiadanych mebli lub dodatków, z powodzeniem można wybrać piękną lampę.