Pewnie nieraz zastanawialiście się, jak czyścić ulubione buty. Na sucho? A może przy użyciu zwilżonej ściereczki, szczotki? Czy wykorzystywać do tego specjalne preparaty? Jeśli tak, to jakie? Pewnie wiele razy okazywało się, że wszystkie te sposoby są nieskuteczne, a obuwie wymaga porządnego prania.

Wtedy zaczęliście się zastanawiać, ile prawdy jest w tym, że buty można prać w pralce. Początkowo taka informacja może wydać się zaskakująca. Ale skoro już tyle osób skorzystało z tej metody, to dlaczego Ty miałbyś nie spróbować. W końcu wydaje się to takie wygodne. Pytanie tylko, na ile jest bezpieczne dla Twoich butów.

Bezpieczeństwo butów i pralki

Decydując się na pranie obuwia w pralce, musicie liczyć się z tym, że jeden niewłaściwy krok wystarczy, by je zniszczyć. Podobnie rzecz się ma w przypadku bębna pralki. Ten można uszkodzić, piorąc buty w nieodpowiedni sposób. Musicie wiedzieć, że pranie butów w pralce, choć tak rozsławione, powinno być ostatecznością.

O praniu pewnych rodzajów obuwia tą metodą możesz zapomnieć. Do pralki pod żadnym pozorem nie wrzucaj butów, które mają na sobie takie elementy jak koraliki czy ćwieki. Jeśli nie chcesz, by Twoja pralka odmówiła posłuszeństwa, lepiej zrezygnuj z ładowania do niej mocno zabrudzonych butów (zaschnięty cement itp.).

Jeśli nie w pralce, to jak?

Przed wrzuceniem butów do pralki najpierw musisz je wstępnie oczyścić. Zanim to zrobisz, zapoznaj się z zaleceniami producenta co do konserwacji. Wyposaż się w specjalne siateczki do prania, wyjmij sznurówki i wkładki, ustaw odpowiednią temperaturę i niskie obroty. Sporo do zapamiętania. A i efekt nieprzewidywalny.

Zamiast tych wszystkich czynności i modlitw o to, by uszkodzeniu nie uległy ani buty, ani pralka, możesz zlecić ich czyszczenie pralni. Teraz możesz to zrobić bez wychodzenia z domu. Sprawdź sam: https://pralniaebs.pl/pranie-na-telefon/. Odbierzemy Twoje buty, wypierzemy je i zwrócimy. Będą jak nowe. Zdaj się na profesjonalistów.