Płyta laminowana meblowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów konstrukcyjnych. Należy go grupy materiałów drewnopochodnych, które można wykorzystywać w wielu aspektach, dlatego sięgają po nie zarówno profesjonaliści oraz domowi majsterkowicze. Płyta laminowana to klasyczna płyta meblowa MDF lub wiórowa, która dodatkowo jest pokryta laminatem. W ten sposób zwiększa się odporność materiału na uszkodzenia oraz wzrasta jego estetyka, ponieważ kolor laminatu możemy dowolnie dobrać.

Płyty laminowane mają dość szerokie zastosowanie. Przede wszystkim stosowane są w meblarstwie. Laminowane meble doskonale sprawdzają się między innymi w kuchniach oraz łazienkach, ponieważ są bardziej odporne na wilgoć. Dodatkowo są również odporne na zarysowania oraz zabrudzenia i łatwe w pielęgnacji, co jest ich dodatkowym atutem. Laminowane fronty wyglądają bardzo estetycznie, a laminowane płyty wiórowe mogą być również wykorzystywane jako dna szuflad. Materiał ten może być użytkowany zarówno przez profesjonalistów oraz przez domowych majsterkowiczów, którzy tworzą meble na własny użytek.

Gdzie jeszcze można wykorzystywać płyty laminowane?

Materiał ten wykorzystywany jest również do tworzenia paneli ściennych i różnego rodzajów dekoracji, w zależności od potrzeb. Wiele osób wykorzystuje takie panele również jako podkład pod telewizor, co spełnia zarówno rolę praktyczną i dekoracyjną w domowych wnętrzach. Płyty laminowane mogą posłużyć również do stworzenia blatów w okolicach źródła wody, w tym przy kuchennych i łazienkowych kranach. Potencjał ich wykorzystywania jest bardzo duży i zależy głównie od kreatywności i potrzeb użytkowników.

Dużym atutem płyt laminowanych jest ich bardzo dobry stosunek ceny do jakości. To wytrzymałe materiały, które nie gromadzą na sobie kurzu i są prostsze w pielęgnacji niż klasyczne płyty meblowe bez laminatu. To duża wygoda dla osób, które żyją w dużym biegu i mają mało czasu na domowe prace porządkowe. Łatwość obróbki płyt laminowanych i ich wdzięczność aranżacyjna sprawiają, że poradzą sobie z nimi również osoby o mniejszym doświadczeniu.